Seznam pracovníků budějovického gestapa

ABS Praha, fond Výpovědi zaměstnanců Gestapa a SD, 52-83-4, seznam příslušníků gestapa České Budějovice, nedatováno (uvedeno datum narození, pracovní zařazení, oddělení a v závorce výše trestu Mimořádného lidového soudu (většina osob ale zmizela neznámo kam a trestu unikla).

Seznam pracovníků gestapa, kteří prošli budějovickou služebnou v průběhu let 1939-1945.

ALBERTIOVÁ Trude (7.5.1922) – kanc.zam., osobní oddělení

AMBROSCH Rudolf (9.4.1910) – krim.zam., kartotéka, spisovna

BACHER František (22.9.1898) – řidič, (5 let)

BAMBULA Jan (26.9.1915) – krim.asist., tlumočník, (10 let)

BANKL Vilém Karel (26.1.1897) – krim.insp., hospodářské oddělení

BÁRTA František (25.11.1912) – věz.dozorce

BARTOŇ František (22.7.1894) – věz.dozorce, (sebevražda)

BAYER Filip (nezjištěno) – kanc.zam., podatelna a denní kniha

BAYER Franz (4.12.1907) – krim.asist., denní kniha

BLASCHKOVÁ Charlotte (nezjištěno) – kanc.zam., kartotéka, spisovna

ČERMÁK Rudolf (10.4.1915) – krim.asist., exekutiva

DAVID Josef (3.4.1899) – krim.zam., exekutiva, (sebevražda)

DIEMER Jakub (9.5.1900) – krim.taj., exekutiva, (15 let)

DOBNER Josef (16.8.1905) – řidič, tlumočník

DOBNER Karel (4.1.1909) – řidič, (internován a propuštěn)

EGELOVÁ Paula (nezjištěno) – sekretářka

EHRENSBERGER Leo (7.8.1908) – vrch.krim.asist., exekutiva

EILER Štěpán (21.9.1900) – věz.dozorce, (10 let)

FARKA Otto (5.10.1903) – fotograf, kartotéka, (15 let)

FARKOVÁ Johana (23.5.1903) – kanc.zam., spisovna

FREITAGOVÁ Margot (3.4.1921) – sekretářka

FRISCHOVÁ Paula (25.2.1921) – zapisovatelka

FUCHS Adolf (8.2.1909) – krim.komisař, vedoucí služebny

GLASERWALD Petr (nezjištěno) – krim.asist., osobní oddělení

HAMPL Jan (5.12.1891) – posluha, topič, věz.dozorce, (20 let)

HEINZL Leo (11.6.1896) – kanc.zam., denní kniha

HEMPF Willi (24.9.1914) – krim.asist., exekutiva, (sebevražda)

HERZOG Emerich (2.8.1899) – věz.dozorce

HOFFHANSL Rudolf (7.1.1894) – vel.věznice, (trest smrti)

HÖLL Jan (nezjištěno) – řidič

HOLTAPELOVÁ Marie (3.2.1911) – sekretářka

HOŘEJŠÍ Helmut (5.2.1927) – tlumočník, podatelna

JAHN Willi (nezjištěno) – řidič

JANDA Tomáš (16.12.1896) – řidič

JENSCH Pavel (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

JISKRA František (18.11.1911) – krim.asist., exekutiva, (trest smrti)

JUNGWIRTH Jan (4.5.1880) – věz.dozorce, (zemřel v internačním táboře)

KALINOVÁ Bedřiška (16.12.1922) – sekretářka

KALINOVÁ Gertrude (19.2.1924) – písařka, osobní oddělení

KALLUS Karel (30.7.1903) – krim.taj., exekutiva

KASTNER Rudolf (21.3.1914) – krim.asist., exekutiva

KOKLAR Jakub (21.7.1902) – vel.věznice, (trest smrti)

KOLAR Otto (17.5.1908) – krim.asist., exekutiva

KORTENOVÁ Rosemarie (5.9.1922) – kanc.zam., dálnopis

KOSNOPFL Konrád (1.2.1902) – věz.dozorce, (25 let)

KRANNL Alois (14.1.1916) – krim.asist., exekutiva, (trest smrti)

KUMPFMÜLLER Ignac (18.9.1915) – krim.asist., tlumočník

LANKAOVÁ Hedvika (20.8.1905) – uklízečka

LEX Laurenz (24.7.1913) – krim.asist., exekutiva

LIEBLOVÁ Leopoldine (27.10.1914) – kanc.zam., telefon, dálnopis

LIFKA František (26.7.1909) – krim.asist., exekutiva

MAI Friedrich Otto (18.7.1897) – krim.taj., exekutiva

MARGRAF Karel (17.8.1911) – věz.dozorce

MEHLER Jan (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

MEYER Heinrich (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

MOHRBECK Jan (26.6.1906) – krim.komisař, vedoucí služebny

MUCK Jan (22.12.1907) – řidič

NAGLOVÁ Olga (17.10.1916) – kanc.zam., kartotéka

NEUBAUER Josef (1.3.1913) – krim.asist., tlumočník

NEVERMANN Otto (23.12.1908) – kanc.zam., dálnopis

OESTEREICHER (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

OHMANN Alfred (29.10.1905) – kanc.zam., kartotéka, spisovna

PAVEL Jakub (14.6.1899) – věz.dozorce

POHLOVÁ Inge (7.7.1921) – kanc.zam., dálnopis

RAUCH Bernard (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

RICHTER Otto (6.5.1899) – krim.asist., exekutiva, (trest smrti)

RÖDL Karel (27.4.1898) – věz.dozorce, (20 let)

ROTHMEIER František (18.4.1902) – řidič

RUDYOVÁ Mariane (nezjištěno) – kanc.zam., kartotéka

RUNZA Josef (3.1.1893) – kanc.zam., kartotéka

SAUER František (19.10.1914) – řidič

SCHAFFELHOFER Josef (18.3.1914) – věz.dozorce, (doživotí)

SCHAFFELHOFER Leopold (29.6.1909) – kanc.zam., kartotéka, (20 let)

SCHÄNZLE Friedrich (17.1.1889) – krim.asist., zást.vedoucího služebny

SCHAUS Petr (7.8.1901) – věz.dozorce

SCHELL Emil (24.8.1899) – vrch.krim.tajem., zást.vedoucího služebny

SCHMIDT Josef (23.3.1898) – řidič

SCHMIDT Walter (1.8.1908) – krim.asist., exekutiva

SILKENSTEDT Hermann (2.7.1914) – krim.tajem., exekutiva

STEINHAUSER Robert (13.8.1917) – krim.asist., exekutiva, (sebevražda)

STEINMANN Willi (26.6.1909) – vrch.krim.asist., exekutiva, (trest smrti)

STOSSBERG Heinz (22.7.1908) – vrch.vládní rada, vedoucí služebny

STRNAD František (nezjištěno) – kanc.zam., osobní oddělení

STRNADOVÁ Hermina (15.1.1899) – uklízečka

TOMANDL Josef (nezjištěno) – krim.asist., exekutiva

TONDL Vojtěch (1.4.1907) – věz.dozorce

TURKOVÁ Marie (17.3.1903) – uklízečka

UTZ Jakub (23.1.1903) – řidič

WAHLE Willi (nezjištěno) – řidič

WEID Ludwig (24.9.1909) – krim.tajem., zást.vedoucího služebny

WASSERSTEINER Ernst (18.6.1913) – krim.asist.exekutiva, (zahynul při náletu)

WESSELAK Johann (19.12.1892) – řidič, (9 let)

WESSELOVÁ Helene (9.11.1919) – kanc.zam., telefon, dálnopis

WILHELM Josef (28.12.1909) – věz.dozorce

WITTNER Jan (4.2.1911) – krim.asist., exekutiva, (sebevražda)

WITTNEROVÁ Margarette (nezjištěno) – kanc.zam., kartotéka

WOLLNER Jakub (13.7.1910) – řidič, (18 let)

WÜRSTL Jan (14.1.1909) – věz.dozorce

WÜRSTLOVÁ Anna (25.12.1923) – písařka

ZAHORKA Max (2.3.1908) – krim.asist., exekutiva

ZEINER Jan (24.4.1903) – věz.dozorce, (15 let)

ZIEMER Hubert (21.1.1909) – kriminální komisař, vedoucí služebny

Menu
Nejnovější komentáře
Statistika návštěvnosti

TOPlist