Návštěvní kniha

Prostor pro vaše dotazy, návrhy, připomínky atd.

35 odpovědí k Návštěvní kniha

 • 27. srpna 1968 bylo okupanty obsazeno sportovní letiště Svazarmu na Hosíně a kasárna ve Čtyřech Dvorech.
  Toho dne jsem byl velitelem stráže na tankodromu za kasárnami. Přesný čas už si nepamatuji, ale bylo to hodně brzy ráno. Mohu poskytnout určité informace za informace podobného rázu. nebyly obsazeny kasárna, ale pouze strážní stanoviště. Byla to provokace ruských vojsk. Naše stanoviště bylo obsazeno skuinou ruských vojáků v čele sporučíkem ruské armády poté, co nás oblíčila supina ruských tannků.
  Jan Škarkal

 • Dobrý den,

  velmi mne zaujal článek o táboru RAD na Dobré Vodě u ČB, rád bych se na místo podíval, mohli byste mi prosím pomoci s bližší lokalizací?. (Nemám v úmyslu tam pobíhat s detektorem kovů, ale zajímalo by mne, kde to je, kdysi dávno (v rámci diplomky) jsem zpovídal jednu paní, která tam pomáhala, myslím, že bych i někde našel foto.) Děkuji.

  • Dobrý den. Je to les naproti domovu důchodců. Pokud byste měl nějakou zajímavou fotografii, určitě o ní budeme stát.

 • Dobrý den.
  Měla bych na Vás dotaz a to: Nevíte zda-li existují památníky v zahraničí pohřbených českých vojáků z 1. světové války a jejich seznam? Jedná se mi o místa Burštýn – Halič, Rača v Srbsku.
  Děkuji za pomoc Jiřina

 • Vážený pane Ciglbauere, četl jsem Váš článek o programu euthanasie. Chtěl bych se zeptat na zdroj Vámi uváděných informací, například „Například mezi dubnem a červencem 1941 bylo odvezeno 483 pacientů z Dobřan do Hartheimu.“ nebo „Dobřanech, kde bylo do konce roku 1942 zřízeno tzv. dětské odborné oddělení, na kterém byla prováděna euthanasie na dětech a mladistvých.“ V Dobřanech bydlím a o historii ústavu se zajímám, sepsal jsem dokonce skromnou seminární práci. Konkrétně o programu euthanasie jsem našel pouze zanedbatelnou zmínku v pamětech jednoho lékaře, víc nic. Děkuji.

  • Dobrý den. V letošním roce jsem navštívil památník v Hartheimu a mluvil zde s pracovníky památníku a některé údaje zde získal. Konkrétně informace o Dobřanech, na které se ptáte jsou publikovány i v katalogu, který památník nedávno vydal dokonce v české verzi, ale bohužel se dá získat asi jen v Hartheimu.

 • Dobrý den,
  Rád bych se dozvěděl něco víc o lokalitě Dlouhý vrch (dubičák) mezi obcemi Dubičné a Malé Dubičné.Údajně zde mělo něco probíhat okolo roku 1800 a později nějaké letište..Kdyby někdo věděl kde se dozvím víc, budu moc rád za každé info :-)

  • Dobrý den, zkuste pamětní knihu Hlincovy Hory, je na netu ke shlédnutí a také knížku Rudolfovsko z roku cca 2008, tam najdete i odkazy na literaturu okolí

  • Dobrý večer, napište mi na: dedasevcik@seznam.cz – nějaké materiály o začátcích létání na Dlouhém vrchu mám.

 • Obnovená socha sv. Jana Nepomuckého u Dobřejovic:

  Dobrý den, víte prosím autora této pískovcové sochy? Děkuji za dodání informace, B. Darmovzalová

  • Dobrý den paní Darmovzalová
   Socha sv. Jana Nepomuckého v místech „U Jáníčka“ byla obnovena v roce 2014 ve spolupráci s LČR. Jedná se o sochu z umělého pískovce. Socha, která zde původně stávala byla litinová a v průběhu druhé poloviny 20. století byla zničena vandaly a nakonec zloději drahých kovů. P.S. kontakt na prodejce sochy mám.

 • Dobrý den,
  mohli byste mi, prosím, poradit, kde seženu historické záznamy týkající se Hněvkovické přehrady, Purkarce, Jaroslavic, Buzkova? Jedná se o výstavbu Hněvkovic a zatopení zmíněných vesnic.
  Děkuji

  • Dobrý den doporučuji si sehnat knihu od Verbíka Minulost a socialistická přítomnost Purkarec….je to z roku tuším 1984, ale budete se divit, kolik je tam zajímavostí. S pozdravem Erik

 • Dobrý den,
  zaujala mě informace na http://severniceskobudejovicko.cz/2015/08/16/hosin/, kde jsou zmíněna Zděná boží muka „Slámů kaplička“. Velmi pravděpodobně má spojitost s hosínským rodem Slámů, mých předků. Nevíte, jestli (a kde) bych mohl nalézt jakékoliv další informace?
  S díky a pozdravem
  Pavel Trantina

  • Dobrý den, o této kapličce je něco málo v pamětní kronice farnosti Hosín. Zkuste se obrátit na hosínského kronikáře pana Tibitanzla. Případně bych se na ní podíval sám, ale jestli si pamatuji, tak tam byl uveden jen pomístní název kapličky „Slámů“ bez nějakých dalších podrobností.

 • Dobrý den, určitě bych Vám rád doporučil archeologickou literaturu. Pokud by Vás zajímalo něco konkrétního, napište mi na můj mail, je uveden v úvodu stránek
  S pozdravem
  Erik Hieke

 • Dobrý den,
  mohli byste mi, prosím, poradit, kde seženu historické záznamy týkající se území Hluboké nad Vltavou – Zámostí (konkrétně okolí železničního nádraží)?
  Jedná se mi o období Keltů.
  Nevím, zda-li takové podklady existují.

  Děkuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Menu
Nejnovější komentáře
Statistika návštěvnosti

TOPlist