Šibeniční vrch v Dolním Bukovsku

Tak asi jako v každém větším městečku, bylo i v Bukovsku popraviště. První zmínka o „šibeničáku“ pochází z druhé pol. 16. století. Jen za prvních 20 let své ne moc proslulé existence zde bylo popraveno na čtyřicet lidí. Dokonce je zmínka o tom, že od Sedlíkovic Popovic a z Horního Bukovska byly vidět 3 šibenice, které se tyčily do výše pěti metrů.

Byly zde popravovány nejrůznější typy zločinců. Nejvíce samozřejmě vrahové. Objevil se však případ, kdy jeden z lapků okradl projíždějícího rožmberského výběrčího daní a dostal provaz. To, že tehdejší justice byla opravdu nevyzpytatelná, dosvědčuje svědectví mnoha lidí. Došlo zde totiž k mnoha popravám, kdy popravený byl nevinný. Tyto chyby tehdejšího právního systému měly za následek tajuplné věci, které se odehrávaly a odehrávají na místě někdejšího popraviště.

To stálo na místě, kde dnes stojí dům „u Bromů“. Podle očitých svědectví, se zde dějí nevysvětlitelné věci. Jedno z nich vypráví, že zde nevydrží bydlet žádný muž. Ať ho donutí k odchodu cokoliv je to neobyčejně zajímavé. Byl zde dokonce prováděn výzkum, zaměřený na negativní vlny vystupující ze země, na místě, kde je postaven dům a kde dříve stávalo popraviště. Záhadologové nepřišli na nic konkrétního, ale potvrdili domněnku možného popravení nevinných.Tím se snad automaticky proklelo místo, kde byli jejich životy neprávem ukončeny.

Ať se zde děje cokoliv, poukazuje to na zvláštnost onoho místa, kde před několika staletími došlo k popravě nevinných duší.

 

Dle ústní tradiceclipboard01

Menu
Nejnovější komentáře
    Statistika návštěvnosti

    TOPlist

    coffee canister